Република Српска

13.12.2024

Time10:08:00

ТРЕБИЊЕ - ЕВРОПСКИ ГРАД СПОРТА ЗА 2025.

ТРЕБИЊЕ, 13. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - На свечаности у згради Европског парламента у Бриселу Требиње је проглашено европским градом спорта за 2025. годину у категорији градова до 50.000 становника, а градоначелник Мирко Ћурић, који је примио признање, истакао је да ова титула треба да служи као подстицај свим учесницима требињског спорта.

ТРЕБИЊЕ, 13. ДЕЦЕМБРА /СРНА/ - На свечаности у згради Европског парламента у Бриселу Требиње је проглашено европским градом спорта за 2025. годину у категорији градова до 50.000 становника, а градоначелник Мирко Ћурић, који је примио признање, истакао је да ова титула треба да служи као подстицај свим учесницима требињског спорта.



Он је честитао свим Требињцима и нагласио да су бројни бенефити овог признања које је резултат заједничког напора. "Тренутно издвајамо значајна средства из буџета и у сарадњи са другим субјектима са локалног и републичког нивоа за развој спорта и спортске инфраструктуре. Више од 40 спортских клубова дјелује у Требињу, а више од трећине становништва је спортски активно, тако да је ово признање само круна досадашњих настојања свих нас", навео је Ћурић. Он је посебно захвалио тиму који је учествовао у процесу аплицирања. "Желим да ово буде подстицај нашим грађанима, али и нама самима, да наставимо да радимо за добробит требињског спорта, те да настојимо да подигнемо спорт на још виши ниво", навео је Ћурић. У процесу аплицирања за ово признање значајна подршка добијена је од Херцег Новог, на челу са предсједником општине Стеваном Катићем, побратимске општине која је признање добила за 2024. годину. У делегацији града Требиња у Бриселу су и замјеник градоначелника Дражен Бошковић, шеф Одсјека за спорт при Градској управи Митар Мрдић и генерални секретар Спортског друштва "Леотар" Велибор Брњош. Поводом кандидатуре за признање европски град спорта 2025. у Требињу су претходно боравили челници међународног удружења "АЦЕС Европа", и то предсједник Винченцо Лупатели, генерални секретар Уго Алонсо, Берислав Чизмек и Артист Лангзис. Критеријуми који су вредновани за добијање ове престижне титуле били су спортска инфраструктура, програми рекреације и спорта намијењени грађанима свих доба и узраста, подстицање на бављење спортом, искуство организације престижних међународних спортских такмичења, организација такмичарског спорта и клубова, те финансирање спорта.

Република Српска

Timeприје 1 сат

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ГАЦКО, 28. ЈУНА /СРНА/ - Ватра је данас запријетила кућама села Сливља код Гацка, али је ситуација тренутно стабилна, рекао је Срни командир гатачких...

Timeприје 57 минута

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ВИШЕГРАД, 28. ЈУНА /СРНА/ - У Вишеграду је данас договорено да произвођачи млијека формирају удружење да би били створени услови за поновно успоставља...

Timeприје 53 минута

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран одржаће сутра састанак са представницима институција и организација поводом обиљ...

Timeприје 50 минута

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ШАМАЦ, 28. ЈУНА /СРНА/ - Тродневни мото-сусрети и прослава 30 година шамачког Мото-клуба "Викинг" окупили су у Шамцу око 2.000 бајкера из више од 160...

Timeприје 45 минута

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак упозорио је да у ФБиХ нема Срба на највишим фунцкијама, док су у Српској заст...

Timeприје 2 минута

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

БИЈЕЉИНА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Лице В. О. из Бијељине ухапшено је у Угљевику због сумње да је једном лицу нанијело повреде.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.