Република Српска

03.04.2026

Time13:11:00

МУП СРПСКЕ НЕЗАОБИЛАЗАН ГАРАНТ МИРА И СТАБИЛНОСТИ

БАЊАЛУКА, 3. АПРИЛА /СРНА/ - У веома тешким и сложеним глобалним геополитичким условима, који се значајно одражавају и на регионалном и локалном нивоу, Министарство унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске је незаобилазан гарант мира и стабилности у Српској, али и у БиХ, саопштено је из Организације старјешина Војске Републике Српске.

БАЊАЛУКА, 3. АПРИЛА /СРНА/ - У веома тешким и сложеним глобалним геополитичким условима, који се значајно одражавају и на регионалном и локалном нивоу, Министарство унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске је незаобилазан гарант мира и стабилности у Српској, али и у БиХ, саопштено је из Организације старјешина Војске Републике Српске.



Из ове организације истичу да Република Српска данас има јаку, стабилну, савремену, професионалну и веома организовану полицијску структуру, која је темељ даљег развоја и изградње Српске, заштите права, безбједности, институција и имовине њених грађана. "Обиљежавање Дана полиције је прилика да се са посебним поштовањем сјетимо страдалих припадника МУП-а у Одбрамбено-отаџбинском рату. Њима дугујемо вјечну захвалност, јер су своје животе дали за Републику Српску и њена покољења, а исписали својим именима свијетлу страницу наше историје", навеле су старјешине у честитки поводом Дана полиције - 4. априла. Они су пожељели пуно успјеха у даљем развоју, модернизацији и јачању капацитета МУП-а у функцији одржавања стабилности и мира у Српској, те проналажењу квалитетног институционалног одговора на посљедње одлуке крњег Уставног суда БиХ. "Увјерени смо да ћете и у будућности наставити да се професионално и патриотски односите према овом часном, али одговорном и тешком занимању, на срећу и задовољство српског народа широм Републике Српске. Такође, желимо Вама и свим припадницима МУП-а много здравља и успјеха у приватном и професионалном животу", додаје се у честитки упућеној министру унутрашњих послова Жељку Будимиру.

Република Српска

Timeприје 19 минута

ДОДИК: УЛАГАЊЕ У ОБРАЗОВАЊЕ - ЈЕДАН ОД НАЈВАЖНИЈИХ ПРИОРИТЕТА

ДОДИК: УЛАГАЊЕ У ОБРАЗОВАЊЕ - ЈЕДАН ОД НАЈВАЖНИЈИХ ПРИОРИТЕТА

БАЊАЛУКА, 23. ЈУНА /СРНА/ - Улагање у дјецу и њихово образовање остаје један од најважнијих приоритета, поручио је предсједник СНСД-а Милорад Додик.

Timeприје 22 минута

КАРАН: ШКОЛА У ВЛАСЕНИЦИ ДОБИЛА САВРЕМЕНУ ИНФОРМАТИЧКУ ОПРЕМУ

КАРАН: ШКОЛА У ВЛАСЕНИЦИ ДОБИЛА САВРЕМЕНУ ИНФОРМАТИЧКУ ОПРЕМУ

БАЊАЛУКА, 23. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран саоппштио је да је Основна школа "Вук Караџић" у Власеници добила савремену инфо...

Timeприје 32 минута

МАЦУТ: НАСТАВИТИ УСПЕШНУ САРАДЊУ У ОБЛАСТИ ЗДРАВСТВА

МАЦУТ: НАСТАВИТИ УСПЕШНУ САРАДЊУ У ОБЛАСТИ ЗДРАВСТВА

БАЊАЛУКА, 23. ЈУНА /СРНА/ - Премијер Србије Ђуро Мацут изјавио је током посјете Универзитетском клиничком центру /УКЦ/ Републике Српске у Бањалуци да...

Timeприје 44 минута

СЕЛАК У ВИШЕДНЕВНОЈ ПОСЈЕТИ РУСИЈИ

СЕЛАК У ВИШЕДНЕВНОЈ ПОСЈЕТИ РУСИЈИ

БАЊАЛУКА, 23. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак борави од данас у вишедневној посјети Руској Федерацији током које ће учество...

Timeприје 2 сата

МАЦУТ ИНАУГУРИСАН У ИНОСТРАНОГ ЧЛАНА АНУРС

МАЦУТ ИНАУГУРИСАН У ИНОСТРАНОГ ЧЛАНА АНУРС

БАЊАЛУКА, 23. ЈУНА /СРНА/ - Премијер Србије Ђуро Мацут данас је у Бањалуци инаугурисан у иностраног члана Академије наука и умјетности Републике Српск...

Timeприје 2 сата

СВЕTОСАВСКИ ОМЛАДИНСКИ КАМП НА ОЗРЕНУ ПОСЈЕТИЛИ МЛАДИ ИЗ ЗУБИНОГ ПОТОКА

СВЕTОСАВСКИ ОМЛАДИНСКИ КАМП НА ОЗРЕНУ ПОСЈЕТИЛИ МЛАДИ ИЗ ЗУБИНОГ ПОТОКА

ПЕТРОВО, 23. ЈУНА /СРНА/ - Светосавски омладински камп на Озрену данас су посјетили малишани из Зубиног Потока који у Петрову бораве у оквиру пројекта...

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.