Република Српска

18.04.2026

Time09:36:00

НА КОНФЕРЕНЦИЈИ "ГРАДИМО РЕГИОН" БИЋЕ ПРЕДСТАВЉЕН ПРОЈЕКАТ "НОВО ТРЕБИЊЕ"

TРЕБИЊЕ, 18. АПРИЛА /СРНА/ - Пројект "Ново Требиње" који ће дугорочно дефинисати развој града и отворити простор за нове инвестиције биће представљен на великој инфраструктурној и грађевинској Конференцији "Градимо регион" 18. и 19. јуна у Требињу, рекао је градоначелник Мирко Ћурић.

TРЕБИЊЕ, 18. АПРИЛА /СРНА/ - Пројект "Ново Требиње" који ће дугорочно дефинисати развој града и отворити простор за нове инвестиције биће представљен на великој инфраструктурној и грађевинској Конференцији "Градимо регион" 18. и 19. јуна у Требињу, рекао је градоначелник Мирко Ћурић.



"Tо је прилика да стручној и инвестиционој јавности представимо пројекат `Ново Tребиње` као нову урбану зону која ће се простирати на око 380 хектара и садржаје од јавног интереса, од образовања и здравства до становања и пословних капацитета", појаснио је Ћурић за Срну. Он је додао да је то један од најзначајнијих развојних пројеката града и Републике Српске, те оцијенио да је конференција "Градимо регион", која ће бити одржана у Требињу, важан искорак у позиционирању града као регионалног центра инвестиција и развоја. Он је истакао да Tребиње данас није само домаћин великих идеја, већ и мјесто гдје се оне реализују. "Кроз пројекте попут `Новог Tребиња` показујемо да имамо капацитет да планирамо и градимо модерне урбане цјелине које одговарају потребама савременог живота. Ова конференција додатно потврђује нашу амбицију да будемо лидер инвестиционог циклуса у региону", навео је Ћурић. Он је задовољан што ће Конференција окупити водеће грађевинске компаније, међународне инвеститоре, представнике влада, банкарски сектор и најистакнутије архитекте и инжењере региона. Конференција ће бити одржана у Културном центру, а окупиће више стотина учесника, кључне доносиоце одлука, од инвеститора и извођача до представника институција и финансијских организација. Tоком шест тематских панела биће отворена кључна питања повезивања региона, од убрзања изградње ауто-путева, брзих саобраћајница, стратешки значајних инфраструктурних пројеката, енергетских постројења, улоге планирања у обликовању градова будућности, улоге јавно-приватних партнерстава, дигитализације и нових технологија у грађевинској индустрији. Из Агенције "Иксплоуд медија" /Xplode Media/, која је организатор, навели су да се квалитет Конференције огледа и у томе што ће панел-дискусије водити искусни модератори и међународно признати стручњаци, који имају директно искуство у реализацији великих инфраструктурних и инвестиционих пројеката. Међу потврђеним учесницима су лидери индустрија попут "Интеграл Инжењеринга", "Миленијум тима", "Галенс Инвеста", "Херинга", "Ексинга", "Зета Градње", "ЕЛ промета", "Монтепута", "Tексо Молиора", "Херц Градње", "Експо", те Привредна комора Војводине. Ту су и компаније које стоје иза најзначајнијих инфраструктурних и урбаних пројеката у региону, као што су Београд на води и Луштица, као и у Новом Саду, Брчком. Конференција ће окупити и представнике надлежних министарстава и јавних институција из Србије, Црне Горе и Републике Српске, као и кључне актере банкарског и финансијског сектора који учествују у структурирању великих инвестиционих пројеката. Додатну тежину догађају дају угледни стручњаци и међународно признати професионалци из неколико земаља свијета.

Република Српска

Timeприје 1 сат

БАЊАЦ: ПАЉЕЊЕ ЗАСTАВЕ - ИЗРАЗ МРЖЊЕ ПРЕМА СРБИМА И ДОКАЗ ДА НЕМА СУЖИВОTА

БАЊАЦ: ПАЉЕЊЕ ЗАСTАВЕ - ИЗРАЗ МРЖЊЕ ПРЕМА СРБИМА И ДОКАЗ ДА НЕМА СУЖИВОTА

КОЗАРСКА ДУБИЦА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Народне партије Српске /НПС/ Дарко Бањац најоштрије је осудио паљење заставе Републике Српске, истакавш...

Timeприје 1 минут

СВЕЧАНО ЗАТВОРЕН КОШАРКАШКИ КАМП У ДВОРОВИМА

СВЕЧАНО ЗАТВОРЕН КОШАРКАШКИ КАМП У ДВОРОВИМА

БИЈЕЉИНА, 26. ЈУНА /СРНА/ - У Дворовима код Бијељине вечерас је свечано затворен "Кошаркашки камп 2006" који је у оквиру пројекта "Љетна школа спорта...

Timeприје 21 минут

СЕЛАК: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ СРПСКЕ НАПАД НА ИДЕНТИТЕТ НАРОДА, ОЧЕКУЈЕМ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ НАДЛЕЖНИХ

СЕЛАК: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ СРПСКЕ НАПАД НА ИДЕНТИТЕТ НАРОДА, ОЧЕКУЈЕМ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ НАДЛЕЖНИХ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак најоштрије је осудио паљење заставе Републике Српске, оцијенивши да је ријеч...

Timeприје 50 минута

КАРАН: НАСТАВЉАМО РАД НА УНАПРЕЂЕЊУ ОБРАЗОВНОГ СИСТЕМА

КАРАН: НАСТАВЉАМО РАД НА УНАПРЕЂЕЊУ ОБРАЗОВНОГ СИСТЕМА

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран истакао је да институције настављају посвећен рад на унапређењу образовног систе...

Timeприје 1 сат

ЂОКИЋ: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ ЧИН МРЖЊЕ И НЕТРПЕЉИВОСТИ

ЂОКИЋ: ПАЉЕЊЕ ЗАСТАВЕ ЧИН МРЖЊЕ И НЕТРПЕЉИВОСТИ

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Скидање и паљење заставе Републике Српске са јарбола уз ентитетску линију између ФБиХ и Републике Српске представља чин мр...

Timeприје 1 сат

УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА НА НОВИ ОБЛИК ПРЕВАРЕ ЗЛОУПОТРЕБОМ КАРТИЦА

УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА НА НОВИ ОБЛИК ПРЕВАРЕ ЗЛОУПОТРЕБОМ КАРТИЦА

БАЊАЛУКА, 26. ЈУНА /СРНА/ - Министарство унутрашњих послова Републике Српске упозорава грађане на нови облик преваре злоупотребом платних картица.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.