Република Српска

01.05.2026

Time01:39:00

ДОДИК: СРБИ У ТРАМПУ ВИДЈЕЛИ МОГУЋНОСТ ДА СЕ БОРЕ ЗА ИСТИНУ

ЕЛЏИН, 1. МАЈА /СРНА/ - Предсједник Милорад Додик изјавио је да  су Срби из Републике Српске  у садашњем  предсједнику САД Доналду Трампу   видјели долазак нових процеса и могућност да се боре за истину.

ЕЛЏИН, 1. МАЈА /СРНА/ - Предсједник Милорад Додик изјавио је да су Срби из Републике Српске у садашњем предсједнику САД Доналду Трампу видјели долазак нових процеса и могућност да се боре за истину.



"Свијет слободе је свијет права. Могућност да се данас ово деси овдје, да прогањани Милорад Додик од Бајденове администрације дође у Америку и добије ову престижну награду. Да ли сам се надао, нисам, да ли сам сањао, нисам. Јер је то изван било којег сна. Зато хвала на овој награди", нагласио је Додик у обраћању на Универзитету "Џадсон" који му је додијелио Награду за лидерство и залагање за демократију. Додик је наоменуо да су се Срби борили колико су могли за побједу Трампа у првом и другом мандату. "Цијело вријеме нисмо жељели да будем подрђени муслиманима у БиХ. Бивши амерички предсједник Џозеф Бајден је од нас тражио да се покоримо, пошто нисмо хтјели, онда су нам увели санкције", рекао је Додик. Додик је указао да неко ко хоће да одузме слободу, прво напада истину. "Када вам ускрате право да се борите за истину, онда вам ускраћују право да се борите за слободу", рекао је Додик током говора на Џадсон Универзитету у Чикагу. Додику ће вечерас бити уручена награда "World Leaders Forum" за лидерство и демократију. Он је подсјетио је да су сви руководећи људи Републике Српске добили санкције за вријеме Бајдена. "Добили су санкције и моја кћерка и мој син. Замислите писало да уводе санкције мојој кћерки и мом сину зато што подржавају свог оца. Било би ми лакше да то нису написали. И САД увеле санкције једном ресторану у Бањалуци, зато што је то сметња националним интересима САД", рекао је Додик. Он је навео је да су његовој породици направили зло, али тиме су понизили велике САД.

Република Српска

Timeприје 1 сат

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ПОЖАР У СЕЛУ СЛИВЉА, ВАТРА НЕ ПРИЈЕТИ ОБЈЕКТИМА

ГАЦКО, 28. ЈУНА /СРНА/ - Ватра је данас запријетила кућама села Сливља код Гацка, али је ситуација тренутно стабилна, рекао је Срни командир гатачких...

Timeприје 58 минута

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ФОРМИРАТИ УДРУЖЕЊЕ МЉЕКАРА РАДИ ПОНОВНОГ ПОКРЕТАЊА ОТКУПА МЛИЈЕКА

ВИШЕГРАД, 28. ЈУНА /СРНА/ - У Вишеграду је данас договорено да произвођачи млијека формирају удружење да би били створени услови за поновно успоставља...

Timeприје 54 минута

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

КАРАН СУТРА О ОБИЉЕЖАВАЊУ 34 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Предсједник Републике Српске Синиша Каран одржаће сутра састанак са представницима институција и организација поводом обиљ...

Timeприје 51 минут

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ВИШЕ ОД 2.000 БАЈКЕРА НА МЕЂУНАРОДНОМ МОTО-СКУПУ, ПРИСУСТВОВАО И МИНИЋ

ШАМАЦ, 28. ЈУНА /СРНА/ - Тродневни мото-сусрети и прослава 30 година шамачког Мото-клуба "Викинг" окупили су у Шамцу око 2.000 бајкера из више од 160...

Timeприје 46 минута

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

СЕЛАК: ЗАШТО НЕМА СРБА НА НАЈВИШИМ ФУНКЦИЈАМА У ФБиХ?

БАЊАЛУКА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Министар правде Републике Српске Горан Селак упозорио је да у ФБиХ нема Срба на највишим фунцкијама, док су у Српској заст...

Timeприје 3 минута

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

ХАПШЕЊЕ У УГЉЕВИКУ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЈЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА

БИЈЕЉИНА, 28. ЈУНА /СРНА/ - Лице В. О. из Бијељине ухапшено је у Угљевику због сумње да је једном лицу нанијело повреде.

Погледај све

Copyright © 2023 Novinska agencija Republike Srpske - Srna. Sva prava zadržana. Sadržaj ovih stranica se ne smije prenositi bez dozvole i bez navođenja izvora.